Automobilový průmysl
 

OSRAM osvětlení

Tři dimenze výkonných automobilových žárovek

Jasnější světlo díky Xenarc Night Breaker Unlimited

Objevte sílu výkonných autožárovek ve všech třech dimenzích. Ať už je to svítivost, světelný kužel, nebo barva světla, nové automobilové výbojky OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED nastavují nový standard pro osvětlení vozidel.

Vysoký jas a vylepšená viditelnost díky vysoce výkoným automobilovým výbojkám

Optimální osvětlení je důležitým faktorem bezpečnosti. Vysoce výkonné automobilové výbojky zajišťují vysoký jas a vylepšenou viditelnost na vozovce pro zajištění bezpečné jízdy bez nadměrné únavy očí řidiče.

Tímto způsobem lze zabránit nehodám – špatná viditelnost je nejčastější příčinou nehod.

Pravidelné kontroly v servisech zjišťují, zda je světlo funkční, nebo je potřeba ho vyměnit. Vlastnosti jako svítivost, světelný kužel nebo barva světla jsou rozhodující. Tři dimenze výkonných automobilových žárovek.

Ke stažení: Osvětlení vozu – Katalog 2016/17 (PDF)
Svítivost Night Breaker Laser

První rozměr: svítivost

Svítivost: pro více světla na vozovce

Světelný tok vyzařovaný ze světelného zdroje určitým směrem se nazývá svítivostí. Tato veličina je zvláště důležitá pro výkonné automobilové výbojky společnosti OSRAM.

OSRAM NIGHT BREAKER LASER vyzařuje až o 130 % více světla na vozovku ve srovnání s běžnými halogenovými žárovkami. Jejich hlavní předností je míra osvětlení ve vzdálenosti 75 až 100 metrů, kde je světlo obzvláště jasné a výkonné. Svítivost tak zajišťuje dostatečnou reakční dobu: Nebezpečí a překážky mohou být zpozorovány dříve a jasně rozeznány.

Ostrý světelný kužel Night Breaker Laser

Druhý rozměr: světelný kužel

Světelný kužel: pro viditelně lepší osvětlení povrchu vozovky

Světelný kužel je vyzařované světlo ze světlometů ve tvaru kužele. Vysoce výkonné automobilové výbojky zde nastavují nový standard:

Světla OSRAM NIGHT BREAKER LASER mají až o 14 metrů delší světelný kužel ve srovnání se standardními halogenovými žárovkami. Tímto způsobem je zajištěno výrazně lepší osvětlení vozovky. Výbojky OSRAM zajišťují lepší viditelnost hlavně v kritické zóně na okraji vozovky – další příspěvek k bezpečnosti na silnicích. Díky těmto světlům je možné pohodlné cestování.

Příjemná barva světla Night Breaker Laser

Třetí rozměr: barva světla

Barva světla: pro pohodlné řízení bez únavy očí

Světlo vyzařované ze zdroje světla má konkrétní vlnovou délku, a tím je dána i jeho barva. Barevný dojem je vytvářen přímo v oku při vnikání světla.

OSRAM NIGHT BREAKER LASER vyzařuje až o 20 % bělejší světlo ve srovnání s běžnými žárovkami. To znamená, že se předměty zobrazují v přirozeném světle a zachovávají si svou barevnou věrnost, důležité je to například u varovných a jiných značek. Příjemné světlo a vysoký kontrast taktéž pomáhají proti únavě očí a umožňují pohodlné řízení.