Trendy v automobilovém osvětlení

Trendy v automobilovém průmyslu

Moderní automobilové osvětlení je celosvětovým hitem. Technické pokroky v osvětlení inspirují motoristy pro vyhledávání nejnovějších inovací. Vylepšený výkon, bezpečnost a zapamatovatelný design jsou teď top trendy v automobilovém osvětlení a výzkumu.

A OSRAM, jakožto největší dodavatel osvětlení pro automobilový průmysl, je na špici technologického vývoje.

Všechny trendy v kostce:

Laserová světla

Laserová světla: nová technologie světlometů

BMW i8 a Audi R8 LMX byly uvedeny na trh téměř současně jako první sériově vyráběná vozidla s laserovými světlomety. Společnost OSRAM byla intenzivně zapojena do vývoje inovativní technologie laserových světel. Tento trend osvětlení otevírá zcela nové obzory v oblasti designu a výkonnosti světlometů.

Trend: Laserová světla pro světlomety
Laserová světla

µAFS světlomety s LED

V tříletém výzkumném projektu byly vyvinuty chytré světlomety s vysokým rozlišením, které nepřetržitě analyzují povětrnostní podmínky a okolí vozu. To umožňuje posunutí adaptivních čelních světel do nové dimenze. Jako hlavní představitel a člen výzkumné aliance OSRAM úspěšně dokončil vývoj základu pro inteligentní světlomety s LED s vysokým rozlišením.

Trend: µAFS světlomety s LED
Zahnuté světlomety

Flexibilní světlomety poprvé s technologií LED

Dynamické světlomety – kompletně nová technologie budoucnosti. Do nynějška byly potřeba mechanické sestavy pro pohyb částí nebo celých světlometů. To je však minulostí. Díky technologii LED a inovacím AFS (Pokročilé systémy předních světlometů) je lze nyní mnohem snáze implementovat.

Trend: Flexibilní světlomety poprvé s LED
Ohebné OLED

Ohebné OLED pro osvětlení vozidel

Technologie OLED otevírá kompletně nové možnosti návrhu zdrojů světla. V současné době projekt R2D2, se zapojením společnosti OSRAM, vzbuzuje obrovský zájem mezi zákazníky v automobilovém průmyslu.

Trend: Ohebné OLED pro osvětlení vozidel

Automobilové nástroje

Objevte vzrušující nástroje OSRAM

Více informací