Opět měníme historii automobilového osvětlení!
První náhradní H1-LED, H4-LED, H7-LED a W5W-LED žárovky splňující zákonné požadavky pro použití na veřejných komunikacích

Pro osobní a nákladní automobily, dodávky, karavany i motocykly

S LED autožárovkami OSRAM legálně na veřejné komunikace

NIGHT BREAKER LED (12V),
TRUCKSTAR LED (24V)

Přinášíme světlo do života

Revoluce v technologii a designu: První H1-LED, H4-LED, H7-LED, W5W-LED "žárovky"1 společnosti OSRAM schválené pro použití v silničním provozu na veřejných komunikacích jsou průkopníkem v inovacích. Světelné zdroje NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/W5W-LED/H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR LED jsou schválené jako zákonná náhrada potkávacích/dálkových/obrysových autožárovek k instalaci do světlometů za halogenové žárovky v souladu se zákonem o provozu na pozemních komunikacích. Společnost OSRAM, která je jedničkou v segmentu automobilového osvětlení, vyvinula od základu nové LED "žárovky" NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED 24V a ve spolupráci s TÜV-Süd je podrobila důkladným testům. Světelné zdroje NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED 24V jsou schválené Spolkovým úřadem pro motorovou dopravu (KBA) pro použití v celé řadě světlometů a typech osobních, nákladních i jednostopých vozidel a po kontrole souladu německých podkladů českou stranou byly schválené i Ministerstvem dopravy ČR. Nyní tak máte i vy příležitost využít nejmodernější osvětlovací LED technologii NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED 24V se špičkovým světelným výkonem. Zcela nový zážitek z jízdy ve dne i v noci.

NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2

Autožárovky, které mění historii

LED technologie pro každého

Dočkáte se lepší viditelnosti a zároveň minimalizujete oslnění všech ostatních účastníků silničního provozu. Tyto výkonné "LED žárovky" s chladně bílým světlem podobným dennímu světlu osvítí vozovku s až o 230 % vyšším jasem2. A navíc posunou vzhled vašeho vozidla na vyšší úroveň! V porovnání s běžnými halogenovými žárovkami jsou "LED žárovky" NIGHT BREAKER LED a "LED žárovky" pro nákladní vozidla TRUCKSTAR LED 24V lepší i co do odolnosti proti vibracím a také mají až 5× delší životnost, takže s nimi najedete opravdu hodně kilometrů. Kvalita, kterou očekáváte od společnosti OSRAM – vyrobeno v certifikovaných závodech společnosti OSRAM. Poznejte výhody LED technologie!

Podrobné pokyny k instalaci Nejčastější dotazy a odpovědi

Koupit H7 na Alza.cz Koupit H7 na Autokelly.cz Koupit H7 na Autolamp.cz

Koupit H4 na Alza.cz Koupit H4 na Autokelly.cz Koupit H4 na Autolamp.cz

Koupit H1 na Alza.cz Koupit H1 na Autolamp.cz

Koupit W5W na Alza.cz

Přehled všech legálních a kompatibilních produktů

První schválené LED světelné zdroje do předních světlometů společnosti OSRAM – pro dodatečnou montáž, jako náhrada halogenových autožárovek

NIGHT BREAKER LED & TRUCKSTAR LED

Vidět dále. Zareagovat dříve.

Delší životnost. Méně času v autoservisu.

Solidní jistota, na kterou se můžete spolehnout.

Postup při výměně halogenové žárovky za LED žárovku OSRAM

Důležité kroky PŘED koupí LED žárovek

Ukázka čísla schválení typu světlometu na jeho vnitřní straně

Ukázka čísla schválení typu světlometu na jeho vnitřní straně

KROKY PŘED NÁKUPEM

Zkontrolujte typ a model vozidla (nejlépe podle velkého technického průkazu - VTP) a číslo schválení světlometů (kontrolou světlometů)

 • V našem seznamu schválených vozidel (Seznam kompatibility) si zkontrolujte, zda v něm je vaše vozidlo uvedeno. Porovnejte typ a model vozidla, rok výroby a také číslo homologace světlometů ve sloupci "Schvalovací číslo světlometů". Začíná písmenem "E" a jednou nebo dvěma číslicemi v kroužku a pak pokračuje pořadím 4 nebo 5 číslic. Je uvedeno buď na těle světlometu, v motorovém prostoru, a nebo na okraji skla světlometu. Toto číslo se musí shodovat s číslem v seznamu!
 • U typu H1 a H7 zkontrolujte, zda je LED žárovka schválená pro potkávací nebo i dálková světla podle symbolu uvedeného vedle čísla homologace světlometů. Pokud jsou schváleny obě verze, můžete instalovat nové LED žárovky jak pro potkávací, tak pro dálková světla.
 • V seznamu schválených vozidel (Seznam kompatibility) si dále zjistěte, zda k instalaci budete potřebovat dokoupit adaptér (LEDriving ADAPTER) k uchycení LED žárovky, krytku (CAP) a/nebo eliminátor chybových hlášení (LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER).
 • POZOR: Pro legální použití LED žárovek OSRAM na pozemních komunikacích je povolena pouze kombinace LED žárovek OSRAM NIGHT BREAKER LED nebo TRUCKSTAR LED 24V ve spojení s oficiálním příslušenstvím OSRAM - LEDriving ADAPTER, LEDriving CAP a LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER (pokud je vyžadováno)! V případě použití jiných kombinací jde o nelegální použití, může hrozit trvalé poškození elektroinstalace vašeho vozu nebo krácení pojistného plnění!
 • Pokud si nové LED žárovky OSRAM zakoupíte a necháte namontovat v odborném servisu, získáte prodlouženou 5letou záruku.
 • Náhradní světelné zdroje W5W-LED nemají žádný seznam kompatibility a jsou vhodné jako náhrada za všechny originální světelné zdroje W5W (zejména v předních obrysových světlech, parkovacích světlech, osvětlení registrační značky, osvětlení interiéru vozidla) u všech typů vozidel s napětím 12V. Použití LED žárovky W5W-LED není schválené ve světlech s oranžovým, červeným nebo jiným barevným krycím materiálem (plast/sklo) tělesa světlometu. Náhradní světelné zdroje W5W-LED mohou v případě hlášení chyby na přístrojové desce rovněž vyžadovat Canbus Control Unit (LED CCU01).

Seznam kompatibility pro NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED

Seznam kompatibilních vozů se může lišit podle země, ve které byly náhradní LED světelné zdroje schvalovány. Kompletní seznamy pro jednotlivé země naleznete ZDE.

LED žárovky NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED jsou v České republice schváleny5 pro použití ve světlometech těchto vozů:

NIGHT BREAKER W5W-LED pro 12V vozidla:

Náhradní světelné zdroje W5W-LED nemají žádný seznam kompatibility a jsou vhodné jako náhrada za všechny originální světelné zdroje W5W (zejména v předních obrysových světlech, parkovacích světlech, osvětlení registrační značky, osvětlení interiéru vozidla) u všech typů vozidel s napětím 12V. Použití LED žárovek W5W-LED není schválené ve světlech s oranžovým, červeným nebo jiným barevným krycím materiálem (plast/sklo) tělesa světlometu.

NIGHT BREAKER H1/H4/H7 LED pro automobily:

Seznam vozidel kompatibilních s žárovkami H1-LED

Seznam vozidel kompatibilních s žárovkami H4-LED

Seznam vozidel kompatibilních s žárovkami H7-LED

Seznam vozidel kompatibilních s žárovkami H7-LED GEN 2

NIGHT BREAKER H4/H7 LED pro motocykly:

Seznam vozidel kompatibilních s žárovkami H4-LED

Seznam vozidel kompatibilních s žárovkami H7-LED

TRUCKSTAR H7 LED pro nákladní vozidla:

Seznam vozidel kompatibilních s žárovkami H7-LED

Není vaše auto nebo země, ve které je vaše auto registrováno, na seznamu?

Na rozšíření neustále pracujeme. Nejnovější informace se dozvíte na našich sociálních sítích!

Facebook YouTube


Vaše vozidlo je uvedeno v ABG dokumentech, bylo v seznamu kompatibility, ale nyní na webových stránkách na seznamu chybí?

Ve zcela ojedinělých případech bylo po procesu schvalování zjištěno, že se u některých vozů mohou vyskytnout elektrické závady.
Proto již nemáme na našich webových stránkách uvedena následující vozidla:

 • Dacia Sandero (NB H4-LED)
 • Dacia Logan (NB H4-LED)

Pokud jste si zakoupili NB LED a po instalaci se u výše uvedených vozidel vyskytla závada, kontaktujte prosím náš zákaznický servis na adrese osramprg@osram.com. Instalace světelných zdrojů OSRAM Night Breaker LED do světlometů těchto vozů je i nadále legální.

Další kroky PO nákupu a instalaci LED žárovek

Štítek OSRAM Trust je nalepen na obalu

Nálepka s kódem ABG K2323 / K2023 / K1821 / K2286 je uvnitř krabičky

KROKY PO NÁKUPU A INSTALACI

Zkontrolujte pravost LED žárovek, nalepte identifikační nálepku a nechte si odborně seřídit světlomety

 • Naskenujte QR kód na nálepce OSRAM Trust na obalu LED žárovek NIGHT BREAKER LED, případně TRUCKSTAR LED 24V nebo zadejte 7místný kód do aplikace OSRAM Trust.
 • Na jeden ze světlometů a nebo do motorového prostoru v blízkosti světlometů nalepte dodanou nálepku z krabičky H1-LED, H4-LED, H7-LED, W5W-LED, TRUCKSTAR H7-LED, na které je uvedeno číslo ABG: K2323 (pro H1), ABG: K2023 (pro H4), ABG: K1821 (pro H7) nebo ABG K2286 (W5W) a logo OSRAM.
 • Nakonec nezapomeňte po instalaci LED žárovek v obou světlometech nechat světlomety bezodkladně odborně seřídit, abyste neoslňovali protijedoucí vozidla. LED žárovky mají násobně větší svítivost než žárovky halogenové!
 • Šťastnou cestu!

Revoluce na českých silnicích

Legální výměna halogenových žárovek za LED žárovky H1, H4, H7 nebo W5W

První opravdu zcela legální LED žárovka OSRAM pro běžné použití na pozemních komunikacích vyvinutá jedničkou v oblasti automobilového osvětlení. Nechte si ji nainstalovat odborníkem přímo v servisu nebo si ji zakupte online.

Jak upgradovat - návod krok za krokem

Více informací o NIGHT BREAKER H1-LED

Více informací o NIGHT BREAKER H4-LED

Více informací o NIGHT BREAKER H4-LED MOTO

Více informací o NIGHT BREAKER H7-LED

Více informací o NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2

Více informací o NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2 MOTO

Více informací o TRUCKSTAR H7-LED

Více informací o NIGHT BREAKER W5W-LED

Obal žárovky NIGHT BREAKER H7-LED5

Návody a osvědčení o technické způsobilosti ke stažení

Na nás se můžete spolehnout - až 5 let záruka OSRAM

Na všechny "LED žárovky" NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED (24V) se vztahuje 4letá záruka OSRAM ode dne zakoupení. Na "LED žárovky" NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED (24V), které byly zakoupeny a nainstalovány v odborném servisu, se vztahuje jeden rok záruky navíc, což znamená až 5 let záruky OSRAM.

Společnost OSRAM Česká republika s.r.o. poskytuje na LED žárovky NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/W5W-LED, NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED zakoupené v České republice, nadstandardní záruku 4 roky na výrobní vady při nekomerčním používání produktu. Datum nákupu bude prokázán daňovým dokladem (účtenkou, fakturou) v češtině, prokazujícím nákup LED žárovek NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/W5W-LED, NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED vystaveným prodávajícím se sídlem nebo místem podnikání v České republice. Další rok záruky navíc poskytne OSRAM v případě, že náhrada halogenových žárovek H1/H4/H7/W5W za NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/W5W-LED, NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED byla provedena v odborném autoservisu v ČR, který následně zkontroluje a případně seřídí i světlomety vozu. Montáž v autoservisu je třeba opět prokázat daňovým dokladem.

Poznámka: Udávaná doba životnosti NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED, NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED (Tc) je 2500 h, u W5W-LED (Tc) = 3000 h. Kolik let bude LED žárovka sloužit, záleží tedy na počtu kilometrů ujetých s rozsvícenými světly. Záruka se vztahuje na výrobní vady, nelze tedy reklamovat světelný zdroj, který udávaný počet hodin svítil.

Více o záručním procesu na NIGHT BREAKER LED

Více o záručním procesu na TRUCKSTAR LED (24V)

Vyměnit běžné halogenové autožárovky za LED – takhle jednoduché to je

Klepnutím zobrazíte instalační videa

Zde zjistíte, zda jsou LED žárovky NIGHT BREAKER LED nebo TRUCKSTAR LED schváleny k použití ve vaší zemi a pro vaše vozidlo a zda je k instalaci potřeba použít také ADAPTÉR LEDriving anebo dvě jednotky SMART CANBUS LEDriving. Před instalací se seznamte s návodem k použití: Stáhnout návod pro NIGHT BREAKER H1 (PDF) Stáhnout návod pro NIGHT BREAKER H4 (PDF) Stáhnout návod pro NIGHT BREAKER H7 (PDF) Stáhnout návod pro NIGHT BREAKER W5W (PDF) Stáhnout návod pro TRUCKSTAR H7 (PDF)

Žárovky si můžete do většiny automobilů snadno nainstalovat sami, stačí jen trochu zručnosti a zkušeností. V našich instruktážních filmech vám ukážeme, jak správně postupovat při instalaci krok za krokem.

V místním autoservisu vám pochopitelně nabídnou komplexní služby pro údržbu automobilu a odborně vám žárovky nainstalují.

Instalace NIGHT BREAKER H7-LED do vozu VW Polo

Instalace NIGHT BREAKER H7-LED do vozu BMW řady 2

Máte nějaké další otázky?
Odpověď možná naleznete v části Nejčastější otázky a odpovědi:

 • První náhradní LED žárovky společnosti OSRAM schválené k použití v silničním provozu1
 • Až o 230 % více jasu2
 • Až 5krát delší životnost3

1 Schválený LED světelný zdroj H1/H4/H7 pro různé země. Před nákupem si zde ověřte dostupnost ve vaší zemi, pro vaše vozidlo a podmínky použití.
2 V porovnání s minimálním požadavkem ECE R112. Kromě toho navíc o 50 % menší oslnění.
3 V porovnání s halogenovými žárovkami.

Společnost OSRAM nabízí svým zákazníkům takzvaný program důvěry, který vám garantuje nákup originálního LED výrobku OSRAM. Díky tomuto programu můžete odhalit padělky. Další podrobnosti naleznete zde: Program OSRAM Trust

Konstrukce LED žárovek OSRAM NIGHT BREAKER LED a OSRAM TRUCKSTAR LED je jedinečná unikátním spojením dvou funkcí – „odvodu tepla“ a „optimální konstrukcí“. Tělo světelného zdroje je osazeno ledkou kompaktní velikosti pro dosažení optimálně přesné montáže do světlometu a výborných světelně-technických parametrů.

Kromě toho jsou LED žárovky odolné proti vibracím, kterým jsou vystaveny, například od nerovného povrchu vozovky.

Za každý výrobek OSRAM hovoří jeho kvalita a výkonové parametry. Kopírování výrobků bohužel dosáhlo takové úrovně, že je obtížné vizuálně rozlišit originál od padělku.

Společnost OSRAM proto integrovala do svého výrobního procesu bezpečnostní prvky, které umožňují ověřit pravost vašich žárovek on-line ve dvou jednoduchých krocích.

Společnost OSRAM poskytuje na všechny LED žárovky NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED čtyřletou záruku. Jeden rok záruky navíc lze získat, pokud jsou LED žárovky zakoupeny a instalovány v odborném servisu. Více informací naleznete zde.

Schvalování LED žárovek pro použití v silničním provozu je u každého modelu vozidla spojeno s rozsáhlou administrativou. V tuto chvíli proto nedokážeme uvést konkrétní časový odhad. Společnost OSRAM ovšem neustále pracuje na dalším vývoji.

Schvalování LED žárovek NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED pro použití v silničním provozu je u každého modelu vozidla spojeno s rozsáhlou administrativou. V tuto chvíli proto nedokážeme uvést konkrétní časový odhad. Společnost OSRAM ovšem neustále pracuje na dalším vývoji. Aktuální seznam zemí a vozidel najdete vždy zde.

Schválení v jiných zemích se odvíjí od konkrétní právní situace v dané zemi a od toho, v jaké míře uznávají homologaci. Společnost OSRAM nemůže v tomto ohledu učinit žádné obecně platné prohlášení.

Nálepku dodanou v balení je možné nalepit buď na světlomet nebo do motorového prostoru v blízkosti světlometu. Nalepení nálepky je povinné.

V takovém případě se obraťte na zákaznický servis osram@osram.cz. O homologizaci nepřijdete.

U vozidel, která jsou oficiálně schválena pro instalaci LED žárovek NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED, byly LED žárovky schváleny podle normy ECE R112. U vozidel, která nejsou v seznamu kompatibility společnosti OSRAM, může mít instalace žárovek a jejich používání v silničním provozu za následek ztrátu technického průkazu a pojistného krytí.

Tato náhradní svítilna je schválena pouze pro příslušný provoz (např. levostranný provoz). Před cestou do země s jiným provozem (např. pravostranný provoz) je nutná přezbrojení na halogenovou žárovku. Další podrobnosti a seznam kompatibility naleznete na adrese: www.nb-led.de.

Společnost OSRAM nepředpokládá, že by se objevily dotazy ze strany stanic technické kontroly nebo policie. Nicméně, pokud by taková situace nastala, můžete se s žádostí o pomoc obrátit buď emailem na zákaznický servis společnosti OSRAMnebo telefonicky na tel. číslo: +420 272 118 850.

Schválené číslo světlometu najdete přímo na světlometu - buď na předním skle, na krytu nebo na nálepce na krytu. Příklady obrázků s ukázkou čísla světlometů naleznete ZDE. Shodné homologační číslo je pro legální provoz povinné.

Ve většině případů jsou pro H7 schválena potkávací světla. V některých případech jsou schválena i dálková světla. Ve většině případů jsou pro H1 schválena dálková světla. Pro H4 se jedná vždy o potkávací a dálková světla současně. Zkontrolujte prosím více v našem seznamu kompatibility.

Ano, je nutné, abyste si nechali světlomety po montáži LED žárovek NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED odborně seřídit v autoservisu.

V případě jakýchkoliv otázek kontaktujte prosím zákaznický servis společnosti OSRAM. Je možné, že k instalaci LED žárovek bude potřeba použít příslušenství.

K instalaci a legálnímu použití LED žárovek v různých typech automobilů může být potřeba instalovat rovněž adaptér (LEDriving Adapter), rezistor (LEDriving Smart Canbus) nebo gumové víčko (LEDriving Cap). Upozornění: pouze originální příslušenství OSRAM ve spojení s LED žárovkami NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED je schváleno pro použití v silničním provozu.

Společnost OSRAM nabízí svým zákazníkům seznam vozidel podle země s podrobným přehledem příslušných modelů vozidel, testovaných světlometů a požadovaného montážního příslušenství.

Rezistory LEDriving Smart Canbus se liší podle konkrétního typu vozidla.

Ano, protože jinak schválení pro provoz na pozemních komunikacích neplatí.

Montážní příslušenství nabízené společností OSRAM otestovaly oficiální zkušební ústavy v kombinaci s LED žárovkami a světlomety a toto příslušenství je výslovně požadováno k získání schválení pro provoz na pozemních komunikacích.

Homologace je garantována výlučně ve spojení s rezistorem LEDriving Smart Canbus, případně LEDriving Error Canceler, pokud je tak uvedeno v seznamu vozidel.

Společnost OSRAM provedla požadované zkoušky elektromagnetické kompatibility, které úspěšně splnila.

Ne, rezistor LEDriving Smart Canbus vyvinutý společností OSRAM má v sobě zabudovanou také další potřebnou elektroniku.

Ano, v těchto případech je otočená poloha LED žárovky správná pro dosažení nejlepšího výkonu.

Upozornění k použití:
Přechodem z halogenových žárovek na LED žárovky může dojít ke změnám v procesu odmrazování a odmlžování světlometů.

1 Platí pouze pro příslušné země, ve kterých je LED žárovka homologována, a pro modely vozidel a funkce světel na aktuálním seznamu kompatibility. Přesné podmínky naleznete zde
2 V porovnání s minimálními požadavky ECE R112. O 50 % menší oslnění
3 Ve srovnání s halogenovými žárovkami
4 Více informací o záruce na Osram záruka
5 Schválena je pouze kombinace LED žárovek OSRAM NIGHT BREAKER LED / TRUCKSTAR LED ve spojení s oficiálním příslušenstvím OSRAM LEDriving ADAPTER a LEDriving SMART CANBUS (pokud je vyžadováno). V případě použití jiných kombinací jde o nelegální použití, může hrozit trvalé poškození elektroinstalace vašeho vozu a krácení pojistného plnění!
6 Použití LEDriving SMART CANBUS je nutné v závislosti na vybavení vozidla pro eliminaci chybového hlášení na palubním počítači
7 Schválena jsou také "obytná motorová vozidla pro zvláštní účely a jiné třídy / typy, která obdržela povoloení a jejichž světlomety jsou schváleny příslušným homologačním číslem". Tato homologace se vztahuje na obytné vozy výrobců: Adria, Bürstner, Pössl, Carthargo, Dethleffs, Hymer, Knaus, LMC, Carado, Laika, Eura Mobil, Frankia a mnoho dalších modelů, které splňují daná kritéria.
8 Instalujte kryt světlometu dle návodu výrobce
9 Do konce výroby
10 Nevhodné pro vozidla s palubním napětím 6V / 24V (vyjma TRUCKSTAR LED 24V)