Připravte se na všechno, co vás může v zimě na cestách potkat

Prémiové osvětlení, péče a vybavení

Připravte se na to, co vás čeká tuto zimu\

Váš průvodce pro přípravu na zimní silnice


Temné období je téměř tady - je čas připravit se na to, co vás čeká. Ať už se jedná o jízdu za snížené viditelnosti nebo silného deště či náledí, nebo vybitou baterii


Tento užitečný průvodce obsahuje naše hlavní tipy pro zimní období a také výběr prémiových produktů pro osvětlení, péči a vybavení automobilů, které vám zajistí, že budete tuto zimu připraveni na jakoukoli výzvu.

Připraveni na extrémní počasí

Připraveni na extrémní počasí

Tipy pro jízdu v zimě

Zimní pneumatiky nejsou určeny pouze na sníh. Poskytují lepší trakci, brzdění a zatáčení za všech zimních podmínek - včetně mokra, ledu a sněhu. Pokud však očekáváte sníh, nezapomeňte si přibalit řetězy na pneumatiky.

Nižší teploty obvykle přinášejí hustou mlhu. V těchto podmínkách jezděte opatrně a zapněte mlhová světla nebo světla pro denní svícení. Buďte opatrní při používání dálkových světel. Mohou způsobit větší oslnění a ještě více zhoršit váš výhled.

Při řízení musíte zůstat v pohodlí. Chlad však ničí baterie. Abyste se vyhnuli dalšímu zatěžování baterie, nechte alternátor několik minut nabíjet, než zapnete topení nebo vyhřívání sedadel.

Připraveni vyrazit na cestu

Kontrola před jízdou

Je důležité pravidelně kontrolovat své vozidlo, protože v chladném počasí může dojít k vypuštění vzduchu z pneumatik nebo se vybije baterie. Zařízení BATTERYcharge 904 je vybaveno speciálním režimem nabíjení, který chrání baterii v chladném počasí.

TYREinflate 450 je ideální pro použití doma i v terénu, ve tmě - díky směrovému LED světlu. Nezapomeňte doplnit nemrznoucí směs a ujistěte se, že jsou vaše stěrače v perfektním stavu.

Jízda s nefunkčním světlometem není nikdy dobrý nápad. V zimě je to však obzvlášť nebezpečné. Mějte v autě několik náhradních žárovek a před jízdou věnujte pár vteřin kontrole světel. A nezapomeňte; pokud nesvítí světlo na jedné straně, vždy vyměňte obě žárovky. Podívejte se na naši širokou nabídku vysoce kvalitních světelných zdrojů.

Připraveni vyrazit na cestu
Připraveno k opravě

Připraveno k opravě

Sada pro zimní poruchy

Když mrzne nebo leje jako z konve, může být něco tak jednoduchého, jako je výměna pneumatiky, vážným problémem. Kromě standardní havarijní výbavy se ujistěte, že máte pláštěnku, náhradní oblečení, teplé a nepromokavé rukavice, deky a lopatu.

Vzhledem k malému počtu hodin denního světla a špatné viditelnosti je rozumné mít v autě svítilnu. LEDinspect MINI 250 se skvěle hodí pro opravy na silnici v zimě. Je odolná proti prachu a vodě a má magnetickou základnu a zadní stranu a také háček na zavěšení - takže si můžete při kontrole vozidla udržet ruce v teple.

Pokud musíte zastavit, nespoléhejte se na brzdová světla, která varují ostatní účastníky silničního provozu. Použijte signalizační zařízení LEDguardian ROAD FLARE Signal V161, které má výkonné 360°blikací světlo pro lepší viditelnost.

Připraveno na "temné období"

Tipy týkající se viditelnosti

LED žárovky svítí jasněji, vydrží déle a méně oslňují než xenonové nebo halogenové žárovky. Pokud váš vůz není vybaven světelnými diodami LED, poraďte se s automobilovým odborníkem o možnostech modernizace. Díky až o 230%2 vyšší svítivosti nabízí naše řada LED žárovek NIGHT BREAKER3 modernizaci halogenových světlometů pro širokou škálu modelů automobilů. Za druhé, světlo časem slábne. Nechte si zkontrolovat světlomety alespoň jednou ročně, ideálně v říjnu, než se příliš setmí.

Voda a sníh zvyšují na silnicích možnost oslnění, a to v noci, ale i ve dne. Buďte opatrní, snižte rychlost a dálková světla používejte jen na velmi tmavých silnicích, když není protijedoucí provoz. Pokud máte v noci problémy s viděním, můžete zvážit koupi brýlí s antireflexní vrstvou.

Pokud pravidelně jezdíte po neosvětlených polních cestách, instalace světelné lišty na střechu vozu zlepší váš výhled a viditelnost za zhoršených světelných podmínek. Náš LEDriving Lightbar VX1000-CB DR SM4 je vyroben z vysoce kvalitních materiálů, díky čemuž je velmi odolný.

Připraveno na "temné období"
Připraven na zimní výlety

Připraven na zimní výlety

Jak bezpečně vyrazit na cestu

Pokud se v zimě vydáváte za město, můžete se setkat s měkkým a mokrým rozbláceným povrchem. Balte chytře a vždy s sebou mějte baterku. Svítilna LEDguardian SAVER LIGHT PLUS je jasná, voděodolná a slouží jako nouzové kladivo i jako řezačka bezpečnostních pásů.

Při jízdě na dlouhé vzdálenosti vždy udržujte palivovou nádrž nad úrovní rezervy. To vám umožní nechat motor běžet, abyste se zahřáli - pro případ, že byste byli nuceni zastavit kvůli bouřce nebo mlze. Než se vydáte na cestu, zkontrolujte předpověď počasí, a pokud je to možné, připravte si flexibilní plány.

Další tipy

Další tipy

  • Pokud jedete po zledovatělých silnicích, mějte v zavazadlovém prostoru pytel písku nebo kočkolitu. Můžete ho použít k získání trakce pod pneumatikami na kluzké silnici.
  • Pokud řídíte elektromobil a prozkoumáváte nové město, stáhněte si aplikaci, která zobrazuje všechna místa pro nabíjení.
  • Máte-li ve svém voze látkové podlahové rohože, v zimě je zakryjte nebo vyměňte za gumové, abyste se ochránili před poškozením vodou.
  • V případě nehody může špatné počasí zpomalit reakční dobu. Mějte dostatek potravin, které se nekazí a zkontrolujte také lékárničku.

Podívejte se na naše produkty, které vás připraví na cestu

1 V zemích mimo Německo dodržujte zvláštní požadavky a zákony týkající se použití a provozu přídavného výstražného světla v silničním provozu.
2 V porovnání s minimálními požadavky ECE R112. Navíc o 50 % méně oslnění.
3 Schválený LED světelný zdroj - platí pouze pro příslušné země, ve kterých existuje schválení nebo pro které platí rovnocenné schválení, a pro modely vozidel a funkce světel aktuálně uvedené v seznamu kompatibility. Další podrobnosti naleznete na www.led-legalne.cz.
4 Dálková světla OSRAM LEDriving jsou schválena podle předpisů EHK, a proto mohou být instalována a provozována na veřejných komunikacích. Poznámka: Platí zvláštní předpisy pro instalaci. Kromě schválení výrobku ECE je třeba dodržovat individuální zvláštní požadavky a právní předpisy jednotlivých zemí.