Botu bys také nekoupil jen jednu. I autožárovky měň v páru!

Vždy vyměň obě!

Většina lidí vymění jen ten zdroj světla, který přestane svítit. Ale stejně jako ponožky a boty, vaše autožárovky nebo výbojky je také lépe vyměnit v páru. Výměna pouze jedné nefunkční žárovky může mít za následek to, že každý světlomet svítí jinak. Má jinou barvu světla, jinak dlouhý kužel světla. To může způsobit problém pro vás i další řidiče. Vaše auto a jeho světlomety fungují nejlépe, když světelné zdroje uvnitř světlometů svítí stejně. Teprve poté získáte plnou výhodu kombinovaného světlometu.

Je to raz dva

Odborníci v automobilovém průmyslu jednomyslně doporučují výměnu důležitých součástí aut. Brzdy, nárazníky, stěrače a samozřejmě autožárovky či výbojky by měly být vždy vyměňovány v párech. Koneckonců jsou všechny tyto části vystaveny stejné zátěži během stejného času. Je také důležité zvážit dopad na životní prostředí. Nejen, že je nebezpečné jezdit s nestejnými světly. Pokud jedna žárovka přetane svítit, druhá ji určitě bude brzy následovat - a to znamená ztrátu času. Je lepší vyměnit obě najdenou.

Výměna jen jedné žárovky může vést k nevyváženému kuželu světel

• Z pohledu řidiče nebude silnice před Vámi dostatečně osvětlena.

• Pro protijedoucí motoristy bude vaše auto obtížněji vidět. V krajním případě by Vaše auto mohli zaměnit za motocykl, což by mělo vážné následky.

Pokud přestane svíti jedna žárovka nebo výbojka, druhá ji bude brzy následovat.

• Obě autožárovky jsou vystaveny stejné zátěži, takže se obě "stárnou" společně. Nedělejte tu chybu, že vyměníte pouze jednu, zatímco i druhá se blíží ke konci své životnosti. Navíc si ušetříte další výlet do garáže nebo do servisu.

Vyberte si další pár autožárovek z portfolia OSRAM Automotive Lighting Portfolio

Široká nabídka inovativních produktů OSRAM je přísně testována v těch nejextrémnějších podmínkách. Navíc nabízíme nadstandardní záruky, takže s nákupem si opravdu nemusíte dělat starost.

Katalog produktů Vyhledávač autožárovek

Měníš autožárovky v páru?

Nezapomeň:

">

Vylepši vzhled:

Drž krok s dobou