Night Breaker: více bezpečnosti pro každého, v každém věku

Dobře vidět

To je pro řízení velmi důležité, ale pro mnoho motoristů to není samozřejmé

Pro mnoho řidičů je řízení v noci únavné. Možná kvůli brýlím, někdy za to může šeroslepost, někdo prostě v noci špatně vidí. A potom, jak stárneme, snižuje se elasticita očních svalů a vidět za soumraku je pro nás ještě obtížnější. Zornice již nereagují perfektně, takže na naši sítnici dopadá méně světla.

Zdá se nám, že světlomety našeho auta špatně svítí. Rychlost ostatních vozidel je stále obtížnější odhadnout. Nové brýle už to nespraví. Pomohu vysoce výkonné světlomety!

Kdo má obavy řídit v noci

Čeho se bojíte při jízdě za tmy?1

drivers fear being blinded, wild animals on the streets or pedestrians that they don't see

Je běžné jezdit na dálnici ve tmě rychlostí 130 km / h. Při této rychlosti je vzdálenost, na kterou jsme schopni zabrzdit asi 125 metrů - na suchém povrchu vozovky. Na mokrém povrchu silnice nebo při nízkých teplotách je brzdná dráha mnohem delší. Lidé, kteří za tmy či soumraku vidí špatně, také reagují později. Takže čím dříve zaznamenají překážku na silnici, tím lépe. Mohou reagovat včas.

Není divu, že se řidiči obávají, že budou oslněni, nevšimnou si včas zvěře nebo neuvidí chodce. Pro řidiče je nezbytné, aby rozpoznali překážky a možné nebezpečí co nejdříve. Kvalitní a výkonné světlomety mají i další výhody: Zejména starší řidiči se necítí tolik unaveni a do cíle své cesty dorazí v pořádku.

1 Průzkum na vzorku 2000 respondentů, řidičů starších 18-ti let

Zdroj: The German Road Safety Council (DVR), Ipsos, OSRAM

Zvyšuje se počet starších řidičů

S věkem se zvyšuje riziko zhoršení zraku. Tento proces se týká každého z nás. Protijedoucí vozy nás více a více oslňují. A adaptace oka ze světla do tmy, například když jedeme do tunelu, trvá déle. Když se začnou objevovat tyto příznaky, je vhodné nechat si vyšetřit zrak očním lékařem. Současně můžete také zvýšit jas světlometů vašeho vozu.

Zdroj: The German Road Safety Council (DVR), Ipsos, OSRAM

proportion of older drivers is increasing

Pomoc pro starší řidiče i pro řidiče, kteří potřebují brýle

Vyzkoušejte autožárovky Night Breaker

Bez ohledu na to, zda zvolíte halogenové nebo xenonové světlo, můžete vždy spoléhat na obrovské výhody autožárovek či výbojek NIGHT BREAKER. Zeptejte se ve vašem servisu na vhodné autožárovky pro váš vůz. Rádi Vám pomohou. Autožárovky i výbojky NIGHT BREAKER jsou také k dispozici v praktických krabičkách Duobox, které obsahují dva kusy.

Mnoho servisů je zapojeno do preventivní bezpečnostní akce "Vidět a být viděn". (www.videt-a-byt-viden.cz)

V rámci této akce si může každý řidič nechat zdarma zkontrolovat a seřídit světlomety svého vozu - stojí Vás to jen chvíli Vašeho času. Automechanik Vám může doporučit i vhodné autožárovky. Buď Vám je rovnou vymění, nebo to můžete udělat později sami.

Výměnu výbojek přenechte raději odborníkům. Světelné zdroje ve světlometech doporučujeme měnit v páru.

Night Breaker Performance familly

Generace NIGHT BREAKER

Až o 200 % více jasu* na vozovku

NOVÁ GENERACE JE TADY!

*Ve srovnání s požadavky normy EHK R98

Zjistit více