Osram představuje inovace v osvětlení na předpremiéře Light + Building

Osram Omnipoint
Všech 61 LED diod svítidla Omnipoint lze individuálně ovládat.
Zdroj: Osram
02.02.2016 | Obchodní tisk

Krátce předtím, než přední světový veletrh osvětlení otevře své dveře, představí Osram své přední, nejvýznamnější výrobky na předpremiéře Light + Building v Mnichově a Hamburku. Mimo jiné vystaví výrobce osvětlení rozšířené portfolio LED komponentů, které nabízí správný LED zdroj pro každý záměr, jakož i svůj nejinovativnější produkt roku 2015, Omnipoint, který je připraven do sériové výroby pro použití v moderním osvětlení obchodů.

Ve stánku společnosti OSRAM bude letošní obchodní veletrh Light + Building probíhat pod heslem „Smart City“. Výrobce osvětlení představí inteligentní řešení osvětlení v městském prostředí na veletrhu, který se bude konat ve dnech 13.–18. března 2016 ve Frankfurtu nad Mohanem. K nabídnutí náhledu na obchodní veletrh použije společnost Osram na předpremiéře Light + Building svá prvotní hlavní témata.

Správný LED zdroj pro každý záměr: rozšířené portfolio LED komponentů

V posledních devíti měsících ohlásila společnost Osram Opto Semiconductors téměř 100 nových druhů LED zdrojů pro všeobecné osvětlení. Při práci bylo primárním cílem rozšířit osvědčené skupiny produktů, pokud jde o takové vlastnosti, jakými jsou účinnost a podání barev. Velký počet produktových variant v rámci skupin LED zdrojů nyní také zahrnuje různé výkonnostní třídy – od nízkovýkonných, středněvýkonných a vysocevýkonných až po ultravýkonné LED zdroje. Zákazník nyní dostává ten správný produkt, pokud jde o velikost, cenu, barvu světla, výkonnostní třídu a kvalitu a to pro každou aplikaci. Výsledkem je, že společnost Osram vytvořila jedinečné portfolio LED komponentů, které pokrývá celou škálu technologií a výkonnostních tříd.

Flexibilní osvětlení z jediného svítidla: Omnipoint

S pomocí flexibilního svítidla Omnipoint lze zvýraznit několik zón jedné místnosti. Tato možnost je dána individuálním ovládáním všech 61 světelných diod stropního svítidla ve tvaru kopule. Směr osvětlení, formu a úhel lze jednoduše a flexibilně řídit pomocí aplikace s intuitivním uživatelským rozhraním. Aplikace umožňuje naprogramovat a ukládat různé světelné scény a pak je znova vyvolávat a to pomocí tabletu. Svítidlo je zvláště vhodné pro místnosti, které vyžadují vysoký stupeň flexibility osvětlení, včetně konferenčních místností nebo módních obchodů, které uvádějí na trh střídající se výrobky. Poté, co byl prototyp Omnipoint oceněn jako „Inovace roku“ na veletrhu Light Fair New York 2015, rozjíždí se sériová výroba verze vybavené přídavnými ovládacími funkcemi. Až osm svítidel Omnipoint lze pak ovládat bezdrátově pomocí Wi-Fi s protokolem DMX512. Stropní svítidlo bude zpočátku nabízeno ve verzích 3000 a 4000 kelvinů.

Více designérské volnosti s přístupem k ultraplochému systému

Nový ultraplochý systém poskytuje návrhářům osvětlení, architektům a tvůrcům svítidel nejvyšší úroveň designérské volnosti a použití v nejmodernějších aplikacích. Profil systému činí pouhých 11 mm a sestává z předřadníku LED zdroje Optotronic a rovněž senzorů přítomnosti a denního světla. Předřadník LED zdroje Optotronic poskytuje velmi vysokou kvalitu světla – pro kontinuální stmívání – shoda s DALI Edition 2 – a vysokou energetickou účinnost. Kromě toho může být flexibilně naprogramován jak pomocí rozhraní LEDSet a DALI, tak bezdrátovou technologií (připraven pro technologii NFC). Maximální úspory energie jsou usnadněny v kombinaci s jedenáct milimetrů vysokým čidlem pro rozeznání denního světla a přítomnosti; ten funguje společně s předřadníkem, a poskytuje tak nebývalou designérskou volnost a možnost integrace nových svítidel. Ultraplochý systém lze použít mnoha způsoby, včetně stojících a závěsných svítidel, vestavných svítidel a světelných lišt pro kanceláře, vzdělávací zařízení, hotely a restaurace.

Předpremiéra: Nová společnost, nová značka, nové výrobky

Jako premiéru představí obchodní jednotka Osram LED svítidlo s budoucím názvem Ledvance  připravené  k stropní instalaci a podobné bodové LED svítidlo. Portfolio svítidel Ledvance pro obchod poskytuje montážním firmám vysoce kvalitní produkty, které jsou navrženy tak, aby splňovaly všechny standardní požadavky. Portfolio v současné době sestává z osmi skupin výrobků, které se vyznačují výkonem až 120 lumenů/watt, až 50 000 hodinami jmenovité životnosti, jasným designovým stylem a velmi snadnou instalaci. Malý okrouhlý výřez v mezistropu – to je vše, co je třeba k počáteční instalaci prezentovaných svítidel – bodových a stropních. Stávající svítidla lze také relativně rychle nahradit technologií LED, což je volba, která podstatně sníží náklady na elektrickou energii a údržbu. Nová svítidla Ledvance lze použít v soukromém i profesionálním prostředí.

Obrazová galerie

Rozšířené portfolio nabízí správné LED komponenty pro každý [...]
Zdroj: Osram
Rozšířené portfolio nabízí správné LED komponenty pro každý [...]
Zdroj: Osram
Rozšířené portfolio nabízí správné LED komponenty pro každý [...]
Zdroj: Osram
Všech 61 LED diod svítidla Omnipoint lze individuálně [...]
Zdroj: Osram
Nový ultraplochý předřadník OSRAM je jen 11 mm vysoký a [...]
Zdroj: Osram
Stropní LED svítidlo připravené k instalaci
Zdroj: Osram
Bodové LED svítidlo připravené k instalaci
Zdroj: Osram

O SPOLEČNOSTI OSRAM

Společnost OSRAM se sídlem v Mnichově je předním výrobcem světelných zdrojů a svítidel na světě a její historie se započala již před více než 100 lety. Portfolio zahrnuje high-tech aplikace založené na technologii polovodičů, jako je infračervené nebo laserové osvětlení, inteligentní a propojená osvětlovací řešení v budovách a městech. Společnost OSRAM měla na konci fiskálního roku 2015 (30. září) celosvětově 33 000 zaměstnanců a v daném fiskálním roce vygenerovala obrat téměř 5,6 miliard eur. Společnost je registrována na burzách ve Frankfurtu a v Mnichově (ISIN: DE000LED4000; WKN: LED 400; trading symbol: OSR). Další informace jsou k dispozici na www.osram.com.

LED Floater Headline