OSRAM: Více než 100 let znovu objevujeme světlo

Společnost OSRAM se sídlem v Mnichově je celosvětovou jedničkou v oblasti automobilového osvětlení a globálně největším výrobcem osvětlení, jehož historie se datuje do doby před více než 100 lety. Portfolio zahrnuje high-tech aplikace založené na technologii polovodičů, jako je infračervené nebo laserové osvětlení, inteligentní a propojená osvětlovací řešení v budovách a městech. OSRAM, jakožto high-tech společnost, zlepšuje život lidí v digitálním světě.

Naši identitu formuje dlouhá tradice inovací v oblasti osvětlovací technologie. Ať už se jedná o laserová světla pro automobily, zvýšenou bezpečnost díky rozpoznávání duhovky, nebo inteligentní integrovaná osvětlení, vytváříme budoucnost pomocí všech druhů řešení v oblastech viditelného i neviditelného světla. Naše schopnosti inovace jsou využívány v mnoha nových oblastech. Mezi příklady, jak by se mohla rozvíjet další kapitola úspěšného příběhu společnosti OSRAM, patří komerční využití odborných znalostí při výrobě čipů a nová použití v oblasti viditelného i neviditelného světelného spektra.

Do roku 2016 se společnost OSRAM starala o zákazníky z odborného i soukromého sektoru prostřednictvím různých obchodních segmentů. Aby každý obchodní segment docílil maximálního vlivu na trhu, začaly nyní tyto dva obchodní segmenty působit jako dva různé subjekty. V důsledku toho prodává společnost OSRAM od roku 2016 své žárovky jako nově vytvořená společnost LEDVANCE.

„Tato transakce je milníkem na cestě společnosti OSRAM k tomu, aby se stala high-tech aktérem v osvětlovacím průmyslu.“

Dr. Olaf Berlien, výkonný ředitel OSRAM Licht AG

Získejte více informací o nové struktuře a sortimentu OSRAM a LEDVANCE:

OSRAM se prostřednictvím svých divizí Specialty Lighting and Automotive Lighting, Projection Lamps and Event Lighting, Opto Semiconductors (včetně LED pro více odvětví a výrobků s infračervenými a laserovými komponenty), Lighting Solutions & Systems (provádění řešení obsahujících světelné a elektronické komponenty pro projekty) zaměřuje na digitální budoucnost osvětlení a velkoobchod.

LED a tradiční žárovky jsou nyní součástí společnosti LEDVANCE, která zahrnuje výrobky pro inteligentní domácnost a prodej svítidel.

Tisková zpráva vydaná dne 26. července 2016 o prodeji výroby běžných žárovek

U společnosti OSRAM naleznete inovativní osvětlovací řešení a služby v těchto oblastech:

Speciální osvětlení

 • Automobilové osvětlení (pro zákazníky z komerčního i soukromého sektoru)
 • Světlometné žárovky (pro zákazníky z komerčního i soukromého sektoru)
 • Osvětlení akcí

Optické polovodiče

 • Komponenty s LED (také infračervené) a laserové diody
 • Veškeré oblasti použití: počínaje automobilovým průmyslem, spotřební elektronikou a průmyslem až po běžné osvětlení

Řešení a systémy osvětlení

 • Profesionální řešení osvětlení v oblastech používání, jako jsou kanceláře, průmysl, inteligentní město (Smart City), maloobchod a sport (pro komerční a OEM zákazníky)
 • Svítidla, ovládání osvětlení a softwaru, jakož i poskytování komplexních služeb (projekt a řešení v závodu)
 • OTC (Over-the-counter) / standardní osvětlení značky OSRAM (velkoobchod)
 • Dynamická řešení osvětlení
 • Digitální systémy – osvětlení LED Light Engine a moduly s LED, předřadníky s LED pro tradiční žárovky
 • Systémy řízení osvětlení a inteligentní osvětlovací výrobky
 • Žárovky s LED, tradiční žárovky pro OEM výrobce osvětlení
 • LIGHTIFY IoT Platform & Services
 • LIGHTIFY Professional

Cross-selling

 • Prodej LED žárovek, tradičních žárovek pro OEM výrobce svítidel pro LEDVANCE

U LEDVANCE naleznete tyto výrobky:

Jako velkoobchodní, komerční a maloobchodní zákazník

 • Žárovky s LED
 • Žárovky (Vysoce intenzivní výbojky, halogenové žárovky, kompaktní fluorescenční výbojky)
 • OTC (Over-the-counter) / standardní světla s LED pro obchod od LEDVANCE

Cross-selling

 • Prodej systému řízení osvětlení, moduly s LED a ovladače a předřadníky pro OSRAM

www.ledvance.com

Jako zákazník ze soukromého sektoru

 • Žárovky s LED
 • Žárovky (Vysoce intenzivní výbojky, halogenové žárovky, kompaktní fluorescenční výbojky)
 • Výrobky pro inteligentní domácnost (Smart Home)
 • Svítidla s LED

www.osram-lamps.com

Často kladené dotazy

Vaše kontaktní osoba bude, pokud možno, stále tatáž, protože po rozdělení závodu se přesunou odpovědní zaměstnanci do nového závodu, stejně jako výrobky.

Ano. Všeobecně se odpovědní zaměstnanci a výroba přesunula do nového závodu LEDVANCE společně s příslušnými výrobky. Výrobky LEDVANCE se však stále v některých výjimečných případech budou vyrábět v závodu OSRAM. Ve výrobních procesech se pro začátek nic nezmění. Kvalita výrobků zůstane stejná.

Osvětlovací průmysl se neustále mění. Abychom byli schopni reagovat na takovou změnu a přitom být stále konkurenceschopní v dlouhodobém časovém hledisku, musí se tomu přizpůsobit i OSRAM. Díky nezávislosti získá LEDVANCE efektivnější strukturu a tvůrčí svobodu, proto bude moci nová společnost rychleji reagovat na měnící se tržní podmínky a požadavky jednotlivých zákazníků.

LEDVANCE se zaměřuje na obecné osvětlení pro koncové zákazníky, zatímco OSRAM rovněž vyvíjí digitální síťová osvětlovací řešení a komponenty pro průmyslové, komerční a veřejné zákazníky.

OSRAM nadále nabízí svítidla a ovládací prvky pro profesionální použití a bude pro ně vyvíjet další řešení. Zatímco LEDVANCE převzala svítidla a ovládací prvky OSRAM pro rezidenční použití a nyní rovněž vyvíjí vlastní sortiment osvětlení a ovládacích prvků pro profesionální použití.

LEDVANCE dodává širokou škálu výrobků od světel s LED a halogenových světel přes výrobky do inteligentní domácnosti (Smart Home) až po svítidla OTC od LEDVANCE do specializovaných prodejen a koncovým zákazníkům.

https://www.osram-lamps.com/

Ano, OSRAM nadále pokračuje s technologickým vývojem platformy LIGHTIFY Internet of Things (IoT).

LEDVANCE bude distribuovat LIGHTIFY v oblasti domácnosti, zatímco LIGHTIFY Professional, platforma IoT a příslušné služby, které patří do obou oblastí, bude stále nabízet OSRAM. Podrobný přehled výrobků naleznete zde.

Pokud máte dotaz na výrobky OSRAM, použijte následující kontaktní odkaz: www.osram.com/contact-worldwide

V případě, že se chcete zeptat na výrobky LEDVANCE, zašlete, prosím, e-mail na adresu info@ledvance.com.

Osvětlovací průmysl se neustále mění.

Abychom byli schopni reagovat na takovou změnu a přitom být stále tím nejlepším partnerem v dlouhodobém časovém horizontu, musí se tomu přizpůsobit i OSRAM. Rozhodnutí o prodeji výroby žárovek je výsledkem intenzivního přezkumu strategických možností v tomto segmentu.

Pro OSRAM je úspěšné oddělení a prodej LEDVANCE milníkem na cestě k aktivní realizaci transformace odvětví prostřednictvím inovace, stanovením nových standardů v oblasti osvětlovacích technologií pomocí všech jejích aplikací pro viditelné i neviditelné spektrum, a to v budoucnosti ještě výrazněji.

Předpokládáním těch správných inovací se vzrušujícími novými technologiemi, řešeními a hlubokými odbornými znalostmi napříč odvětvími a technologiemi OSRAM přispívá ke konkurenceschopnosti zákazníků.

Sortiment zahrnuje pokročilá technologická použití na bázi polovodičové technologie, jako jsou infračervená a laserová osvětlení. Tyto výrobky se používají ve vysoce rozmanitých aplikacích sahajících od virtuální reality, autonomního řízení nebo mobilních telefonů po inteligentní a integrovaná osvětlovací řešení pro automobily, budovy a města.

Všeobecně se společně s příslušným sortimentem výrobků stěhují do nové společnosti LEDVANCE i odpovědní zaměstnanci a zařízení. Ve výrobních procesech se pro začátek nic nezmění. Kvalita výrobků zůstane stejná a stejně tak žárovky OSRAM zůstanou žárovkami OSRAM.

Proto může LEDVANCE používat značku OSRAM na úrovni výrobků a exkluzivně v jasně definovaných produktových kategoriích (se zaměřením na žárovky a svítidla / inteligentní domácnost pro soukromé koncové zákazníky) jako držitel licence OSRAM.