OSRAM PERCEPT LiDAR PLATFORM

OSRAM PERCEPT LiDAR PLATFORM

Pevný základ.
Střední až dlouhý dosah.​
Masový automobilový trh.​

OSRAM PERCEPT platforma​

Společnost OSRAM vyvíjí první flexibilní platformu LiDAR s pevným základem navrženou se zaměřením na industrializaci a odbornost automobilového průmyslu. V jasné roli dodavatele na úrovni Tier 2 nabízíme pro OEM, dodavatele úrovně Tier 1 a systémovým integrátorům platformu středního a dlouhého dosahu, kterou lze přizpůsobit pro jejich konkrétní aplikaci.

Percept Module

V čem tkví jedinečnost OSRAM PERCEPT?

Příznivé ceny. Odbornost v automobilovém průmyslu. Profesionální industrializace.

 • Flexibilní platforma: přizpůsobení pro Vaši aplikaci
 • Pokročilý multi-hit pro detekci blízkých objektů: funkce vícenásobné detekce pro objekty blízko sebe
 • Flexibilní pole detekce (FoV): přizpůsobení zornho pole rychlosti jízdy​
 • Zpětná vazba odrazivosti: přímé měření amplitudy
 • Nejvyšší přesnost vnímání: plně deterministický skenovaný vzor
 • Optimální pro fúzi senzorů: obrazový rastr a snímková frekvence kompatibilní s kamerou
 • Vysoký rozsah přesnosti: digitální zpracování signálu

Spojte se s námi a prozkoumejte, jak může PERCEPT podporovat vaši aplikaci!

Kontaktujte nás

Příklady aplikací​

Platforma PERCEPT založená na 905nm EEL umožňuje příznivé tržní ceny vysokou integrací díky našemu přístupu k platformě. Platforma PERCEPT je vhodná pro aplikace s dlouhým a středním dosahem změnou optiky a softwaru. Základnu systému ponecháváme beze změny.

LiDAR Long Range

PERCEPT LiDAR s dlouhým dosahem

 • Dosah > 200m​
 • Úzké zorné pole - Field-of-View (FoV​)
 • Aplikovatelné například pro autopilota na dálnici
 • Typická je integrace do modulu čelního skla nebo nárazníku
LiDAR Short Range

PERCEPT LiDAR pro střední dosah

 • Dosah až 100 m​
 • Široké zorné pole Field-of-View (FoV​)
 • Aplikovatelné například pro asistenta při jízdě v městském provozu
LiDAR Tunnel Perspective

Co je to LiDAR?

LiDAR je technologie, která snímá přesné vzdálenosti pomocí neviditelných laserových paprsků. Měřením tisíců vzdáleností v definovaném zorném poli lze vygenerovat 3D seskupení bodů.

Tyto údaje mohou být zpracovávány a používány v systémech autonomního řízení a asistenčních systémů řidiče, jako je dálniční pilot nebo aktivní tempomat pro detekci, klasifikaci a sledování objektů kolem vozidla. Po sloučení dat o detekovaných objektech s daty z jiných senzorů, jako je kamerové vidění nebo mmWave radar, může být generován vysoce přesný digitální obraz prostředí vozidla.

Senzory LiDAR se používají již léta v automobilovém průmyslu, ale použití nikdy nedosáhlo vysokých objemů. Solid state PERCEPT LiDAR platforma nyní snižuje složitost, což umožňuje OEM zákazníkům, aby LiDAR použili v hromadné výrobě osobních automobilů. Kromě toho PERCEPT stále udržuje flexibilitu pro různé aplikace a jízdní situace použitím adaptivního řízení jednotlivých paprsků. Díky stabilnímu postavení společnosti OSRAM v automobilovém průmyslu budeme schopni nabízet PERCEPT za příznivou, vysoce konkurenceschopnou cenu.

LiDAR Time of Flight Method

Time-of-flight LiDAR

"Doba letu" Time-of-Flight (ToF) je metoda měření vzdálenosti mezi čidlem a objektem na základě časového rozdílu mezi emisí signálu a jeho návratem do senzoru po odrazu objektu. Přístup k měření vzdálenosti ToF je hlavní metodou pro lidar - aplikace s nejvyšší technologickou vyspělostí. Existují tři hlavní principy modulace. OSRAM PERCEPT je založen na pulzně emisním přístupu, kde je vyzařován laserový puls, a část z něj se odráží zpět od objektu. Detektor v blízkosti emitoru shromažďuje přijatý světelný signál a čas, který návrat trval. Vzdálenost lze vypočítat na základě těchto informací. Hlavními výhodami jsou jednoduchost nastavení, stabilita, robustnost a dostupnost komponent.

Komponenty PERCEPT umožňují vysokou kvalitu​

Podporováno našimi dodavateli

Laser Emitter

OSRAM OS Laser Emitory

Emitory OSRAM OS 4ch 905nm jsou prvními na světě, které mají kvalifikaci AEC-Q102. Tato špičková technologie na trhu zaručuje výrazný výkon v rozsahu a rozlišení za vysoce konkurenční cenu.

Dozvědět se více
LCA Chip

LeddarTech Platform

OSRAM je klíčovým investorem v platformě LeddarTech Automotive and Mobility LiDAR. Všestranná, škálovatelná platforma LiDAR navržená pro dodavatele Tier-1 a 2 umožňuje společnosti OSRAM využívat vysoce optimalizované jádro LiDAR složené z LCD SoC LeddarCoreTM a softwaru pro zpracování digitálního signálu LeddarSPTM. Tento výkonný LeddarEngineTM byl přijat jako základ pro platformu OSRAM PERCEPT.

Dozvědět se více

Kontaktujte nás

Spojte se s našimi experty

Právní upozornění
Tyto informace byly shromážděny pečlivě. Nicméně veškeré údaje o výkonnosti uvedené zde podléhají změnám a z tohoto důvodu se mohou lišit. Kromě toho si vyhrazujeme právo provádět změny kdykoli bez předchozího upozornění. Doporučujeme znovu potvrdit s OSRAM, jestli jsou tyto informace stále platné před jejich použitím pro návrh systému a ověřit údaje o výkonu s ohledem na aplikace pro specifické okolní podmínky. OSRAM nenese žádnou odpovědnost za následky z důvodu nedodržení těchto doporučení.