Automobilový průmysl
 

Zadní světla s OLED v dalším prémiovém voze

Osvětlení příští generace díky perfektnímu výkonu

OLED v BMW M4 GTS

BMW se rozhodlo vybavit svou M4 GTS zadním světly s OLED od společnosti Osram. OLED, které jsou používány především v zábavní elektronice, jsou nyní úspěšně implementovány do nové M4 GTS, která brzy vyjede na silnici.

Podrobnosti:

Kategorie: Automobilový, Osvětlení zadní části vozu
Technology: OLED
Rok: 2017
Vhodnost OLED pro silniční provoz

Nová generace osvětlení ve vozidlech, organické diody emitující světlo (OLED) nabízí vynikající vlastnosti. Namísto bodového světla známého z klasických světel s LED vytváří OLED světlo v celé ploše. Zejména u M4 GTS je to obzvláště patrné při pohledu na světlo mírně ze strany.

Pro splnění požadavků automobilového průmyslu musel čelit Osram novým výzvám, jako například vyšší teplotní rozsah pro polovodiče a robustnější materiály pro zajištění životnosti a světelného toku. 15 OLED instalovaných na každé straně BMW M4 GTS splňuje tyto požadavky.

Vyspělost trhu pro OLED společnosti OSRAM

V roce 2012 mohl Osram demonstrovat svůj úspěch při výzkumu OLED a minimalizovat překážky bránicí sériové výrobě. Dnešní OLED moduly pro automobilový trh splňují standardy Evropské hospodářské komise (EHK) týkající se vyzařované barvy a svítivosti zadních světel.

Po premiéře nových OLED pro nové BMW zamýšlejí další výrobci automobilů použít OLED v zadních světlech.

Výhody ohebných zadních světel s OLED v kostce:

  • Segmenty jsou jednotlivě tlumitelné a ovladatelné
  • Možnost konvexního a konkávního ohybu
  • Libovolné tvarování
  • Vysoká homogenita bez komplikovaného řešení řízení světla