Společnost Osram se angažuje v boji proti produktovým pirátům

Bezpečnostní štítek programu Trust společnosti Osram
Bezpečnostní štítek a on-line ověřovací nástroj: program Trust společnosti Osram poskytuje spotřebitelům dva jednoduché bezpečnostní kroky pro kontrolu, zda jejich výbojky jsou originální produkty, nebo padělky.
Zdroj: Osram
25.01.2016 | Obecný tisk, Obchodní tisk

Program Trust společnosti Osram poskytuje spotřebitelům dvě jednoduché bezpečnostní kontroly pro ověření autentičnosti jejích xenonových výbojek.

Výbojky Osram jsou neustále ilegálně kopírovány produktovými piráty. Pro ochranu spotřebitelů před plagiáty s nízkou kvalitou vyvinuli nyní výrobci osvětlení svůj vlastní ověřovací program. Díky inovativním dvoustupňovým bezpečnostním kontrolám si zákazníci mohou snadno ověřit, zda zakoupená výbojka je originální produkt společnosti Osram, který byl vyroben podle mezinárodních jakostních a bezpečnostních norem.

Ačkoli mohou vypadat zvnějšku stejně, existují mezi originálními produkty Osram a levně vyrobenými padělky obrovské rozdíly. Společnost Osram nyní zavedla svůj program Trust proto, aby řidiči nemuseli doplácet na předčasné výpadky výbojek nebo na špatné svícení světlometů. Účelem tohoto programu je ověřit autentičnost xenonových výbojek. Nový bezpečnostní štítek na obalu výbojky poskytuje počáteční informaci o tom, zda není výbojka padělek. Kód vytištěný na štítku přiřazuje jedinečným způsobem obal ke specifické výbojce. Hologram na bezpečnostním štítku a integrovaný bezpečnostní pásek ztěžuje život padělatelům a poskytuje spotřebitelům další důkaz autentičnosti.

Fáze 2: on-line ověřovací nástroj

Pro odstranění všech pochybností lze autentičnost výbojek Osram ověřit on-line ve druhé fázi. Zákazníci mohou použít program na internetových stránkách www.osram.com/trust a zadat sedmimístný kód na bezpečnostním štítku v on-line ověřovacím nástroji. Nebo mohou naskenovat QR kód vytištěný na obalu. Tento kód je přímým odkazem na on-line ověřovací nástroj. Kliknutím na tlačítko Ověřit se zobrazí data výbojky přičleněné ke kódu. Pokud jsou tato data stejná jako data zakoupenévýbojky, může si být spotřebitel na 100 % jistý, že zakoupil originální výbojku Osram. Pokud systém zjistí odlišnost, nebo dokonce rozpozná, že výbojka je padělek, internetová stránka okamžitě informuje zákazníka a poskytne informaci, jak dále postupovat.

Více informací o programu Trust společnosti Osram naleznete na adrese www.osram.com/trust.

O SPOLEČNOSTI OSRAM

Společnost OSRAM se sídlem v Mnichově je předním výrobcem světelných zdrojů a svítidel na světě a její historie se započala již před více než 100 lety. Portfolio zahrnuje high-tech aplikace založené na technologii polovodičů, jako je infračervené nebo laserové osvětlení, inteligentní a propojená osvětlovací řešení v budovách a městech. Společnost OSRAM měla na konci fiskálního roku 2015 (30. září) celosvětově 33 000 zaměstnanců a v daném fiskálním roce vygenerovala obrat téměř 5,6 miliard eur. Společnost je registrována na burzách ve Frankfurtu a v Mnichově (ISIN: DE000LED4000; WKN: LED 400; trading symbol: OSR). Další informace jsou k dispozici na www.osram.com.

Kontaktní osoby pro média

Ing. Ellen Benešová

ebenesova@osram.czT: +420 272 118 873
F: +420 272 118 851

Kanály RSS společnosti OSRAM
pro tisk

LED Floater Headline