"Laserové" světlomety v BMW i8: OSRAM je systémovým partnerem ve vývoji

Laserové diody nabízejí potenciál pro budoucnost automobilového osvětlení.
25.02.2014
Použití:  Autožárovky
Technologie:  Laser
Cílová skupina:  Veřejnost

Laserové světlomety v BMW i8: OSRAM je systémovým partnerem ve vývoji inovativních světlometů

Laserové světlo je dalším významným krokem v automobilovém osvětlování od představení LED a OLED technologie. BMW i8, které přijde na trh během roku 2014, bude prvním sériově vyráběným vozem na světě, který bude využívat laserové světlomety při provozu na veřejných komunikacích. OSRAM měl, jako systémový partner, rozhodující přínos pro vývoj laserové technologie. laserové světlo nabízí významný poteciál v budoucnosti automobilového osvětlení: jeho výkon je ohromující a otvírá zcela nové možosti pro design automobilů.

OSRAM získal kompetenci požadovanou v tomto oboru díky dlouhodobým zkušenostem s fluorescenčními materiály a tyto zkušenosti aplikkoval v podobném systému na bási laseru v oblasti technologií používaných ve zdravotnictví (endoskopie) a ve video projekci.

Laserové světlo má potenciál vytvořit nový trend v automobilovém osvětlení

Laserová technologie otevírá kompletně nový směr v designu čelních světlometů. Laserové diody jsou jedinečné v tom, že mají ještě desetkrát menší rozměry, než LED! Navíc mají velmi silně svítí, v tomto směru předčí všechny existující světelné zdroje. To znamená, že světlomety mohou do budoucna být mnohem menší - bez jakéhokoliv kompromisu, co se týče síly světla. Primární benefit pro řidiče je nejdelší dosah světla ve srovnání s běžnými technologiemi světelných zdrojů v halvních světlometech. Pro řidiče to znamená zlepšení viditelnosti a tím pádem zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Laserové světlo má potenciál vytvořit nový trend v automobilovém osvětlení. Bude to ještě dlouhá cestu, neš bude laserové světlo stejně běžné a všudypřítomné jako je světlo halogenovýách žárovek či xenonových výbojek. BMW udělalo první krok tímto směrem.

Novinkové kanály RSS
společnosti OSRAM

Automobilový speciál

LED Floater Headline